/prezentacija1.ppt
/Matem.doc
Урок-казка
« Чарівні слова» 5 клас
Тема: Розв’язування рівнянь.
Мета. Вироблення навичок розв’язування рівнянь за правилами знаходження невідомих компонентів додавання, віднімання і множення;
закріпити вивчене за допомогою казки;
стимулювати творчу активність учнів.
Обладнання. Презентація на основі казки, роздатковий матеріал.
Вчитися можна лише весело…
Щоб перетравити знання,
потрібно поглинати їх з апетитом.
А.Франс
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Клас розбивається на 3 команди і вибирається Іван-Царевич.
День незвичайний в нас сьогодні-
Запрошуємо казку в клас,
Адже домовились напередодні-
Урок незвичний буде в нас.
Казка забутими стежками
Через ліси та океани
Приводить нас в чарівний світ.
Там під дубом вчений кіт,
Русалонька за принцем плаче,
Іван-Царевич Змія перемагає.
Та є ще казка, яку ніхто не знає,
Тож слухайте уважно,ось вона.
Учитель: «В деякому царстві жив-був Іван-Царевич. І було в нього три сестри: Марія, Ольга і Ганна. Батько і мати у них померли. Віддав Іван-Царевич сестер своїх заміж за царів царства додавання, віднімання і множення. Цілий рік жив без сестер, і стало йому нудно. Вирішив він провідати сестер.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Девіз нашого уроку: Не кажи: «Не вмію» , а кажи: « Навчуся»
- Повторення правил знаходження невідомих компонентів додавання, віднімання і множення.
- Виправ помилку:
Х:11=9 х*5=45 х+9=35
Х=9:11 х=45*5 х=35+9
Х=99 х=9 х=26
99:11=9 9*5=45 26+9=35
ІІІ. Вироблення навичок.
І відправився Іван-Царевич в дорогу. По дорозі зустрів Олену Прекрасну. Вони закохалися одне в одного. Але злий Чахлик Невмирущий викрав Олену.
Тоді Іван-Царевич взяв воїнів і поїхав визволяти свою кохану. Вийшли вони до річки, а там величезний камінь закрив дорогу на міст. На камені написані 3 рівняння.
І к.
ІІ к. 
ІІІ к.
Якщо їх правильно розв’язати, то камінь повернеться і звільнить дорогу.
(Виходять по 1 учню з кожної команди)
- Повторити правила.
1). Що називається рівнянням?
2). Що означає розв’язати рівняння?
3). Що таке корінь (розв’язок) рівняння?
1)Кількість материків помножте на кількість океанів. Що отримали? 7*4=28
2)Супутник Землі робить один оберт за 1год 40 хвилин, а інший оберт за 100 хвилин. Як таке можливо?
3) Яке число ділиться на всі числа без остачі?
(Іван-царевич допомагає тій команді, учні якої не справляються з завданням).
- Розв’язати рівняння.
Учитель. « Довго їхали вони по лісі, поки дорога не привела їх до хатинки Баби Яги. Вона довго ворогувала з Чахликом Невмирущим і погодилась допомогти Івану-Царевичу, але тільки в тому випадку, якщо його воїни розв’яжуть шість рівнянь написаних на стінах хатинки.”
І к.
ІІ к. 
ІІІ к.
(Учні розв’язують рівняння.)
Учитель. «Прощаючись з Іваном-Царевичем, Баба Яга розповіла йому про силу коренів рівняння. Якщо потрібно тобі якийсь замок відкрити, потрібно голосно назвати корені рівняння.
Чорна ворона підслухала цю розмову і розповіла про все Чахлику. Той підстеріг Івана-Царевича і його воїнів, схопив їх і кинув в глибоке підземелля. І замкнув на шість замків»
І к.
ІІ к. 
ІІІ к.
Іван-царевич називає «чарівні слова» (корені рівняння).
Двері підземелля відчинились. І стали воїни перед воротами Чахликового палацу, на яких написано рівняння

З Києва до Житомира вийшов потяг зі швидкістю 50 км/год,, а з Житомира до Києва — зі швидкістю 60 км/год. Який із потягів буде далі від Житомира в момент зустрічі?
(усно розв’язується, хто швидше).
«Ворота відкрились. Звільнили воїни Олену Прекрасну і в цей же день справили весілля. Після цього Іван-Царевич разом з Оленою Прекрасною провідали сестер, вернулись додому і стали жити поживати і добра наживати»:
IV. Рефлексія.
1.Що вам сподобалося на сьогоднішньому уроці?
2.Що не сподобалося?
3. Які навички нам сьогодні допомагали розв’язувати завдання?
V. Домашнє завдання.
|