Субота
04.05.2024
08:00
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 9
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Мій сайт
    Головна » 2015 » Грудень » 18 » Відкритий урок 5 клас Куб, прямокутний паралелепіпед, піраміда.
    20:36
    Відкритий урок 5 клас Куб, прямокутний паралелепіпед, піраміда.

    /urok_mij.doc

    /moja_prezentacija_na_sajt.ppt

    Урок на тему : « Розв’язування вправ на тему прямокутний паралелепіпед, куб, піраміда»

    Мета уроку: продовжувати формувати поняття многогранника, прямокутного паралелепіпеда та його елементів, куба як окремого виду прямокутного паралелепіпеда, піраміди та її елементів; домогтися засвоєння властивостей граней та ребер прямокутного паралелепіпеда; сформувати вміння виконувати зображення прямокутного паралелепіпеда, обчислювати площу його поверхні;

    -  розвивати просторову уяву, пам'ять, логічне мислення ;

     - виховувати наполегливість, охайність, естетичні смаки.

    Задання:

    Обладнання: презентація Power Point, підручник математика 5 клас Тарасенкова Н. А. , роздатковий матеріал.

     Хід уроку

    І Організаційний момент.(Я представилася, запитала хто відсутній, чи всі готові до уроку)

    Діти сіли всі рівненько

    Посміхнулися дружненько

    Настрій на урок взяли

    Працювати почали.

    Добрий день, сьогодні до нас на урок завітав казковий герой Незнайко. Він дуже добрий хлопчик,  тому вирішив вам подарувати подарунок, кубик Рубика прикрашений святковими гірляндами. Наш герой виміряв довжину ребра, зробив певні розрахунки та пішов до магазину купив 2 метри гірлянди, але йому не вистачило гірлянди,  щоб прикрасити всі ребра кубика, давайте перевіримо де у своїх розрахунках помилився Незнайко.

     Ребро кубика рівне 20 см,

    10 ребер*20 см=200 см=2 м

    Епіграф до уроку:

    « Рано чи пізно кожна правильна математична ідея знайде своє застосування в тій чи іншій справі.»

                                                                                                                                                                        О.М.Крилов

    Розчарувавшись у своїх можливостях, Незнайко вирушив в подорож  до королівста  геометричних фігур. Щоб на власні очі побачити його жителів. Але нашого героя чекають різні випробування тож давайте допоможемо Незнайкові у його подорожі. Сідаємо в чарівний поїзд та рушаємо в дорогу.

    Актуалізація опорних знань

    Перша зупинка «Розумників»

    1) Закінчіть речення:

    1.Площа вимірюється у…..

    2.Виміри прямокутного паралелепіпеда це -…..

     3. Грані куба мають форму….

    2)Усні вправи (передають естафету)

    1.На рисунках  зображені геометричні фігури.

     

        

       Рис 1                   рис2                    рис 3                    рис 4

    Назвіть ці фігури. Назвіть вершини і сторони цих фігур. Яка фігура «зайва»?(рис 4 тому що не є просторовою фігурою).

    2.Гунька накреслив квадрат і знайшов його периметр і площу. З'ясувалося: Р = 20 см, S = 36 см2. Чи правильно він підрахував?

    Молодці справилися з завданнями можемо рушати далі.

    Зупинка 2 « Дізнайся більше»

    Діти де ми зустрічаємо просторові фігури?

    Прямокутний паралелепіпед : цеглина, морозиво, висотний будинок, блоки,акваріум, сірникова коробка.

    Куб: кубик Рубика, куби камяної солі, ящик.

    Піраміда: Єгицетські піраміди, Ейфелева вежа,пакетики чаю.

    Поїхали далі

    Зупинка 3 « Лісова» фізкультхвилинка.

    Звучить музика .

    Дітки встаньте будь ласка. Давайте своїми руками утворимо розгорнутий кут, прямий кут, тупий кут, гострий кут. Розверніться лицем до свого сусіда та разом із ним утворіть прямокутник, квадрат. Поверніться лицем до дошки, потягніться, вдихніть, видихніть, молодці сідайте на свої місця.

    Зупинка 4 «Загадкова»

    Роздаю на кожну парту  розгортку куба. Необхідно знайти довжину всіх ребер, площу грані,суму площ всіх граней.

    Рушаємо далі

    Зупинка 5 « Привокзальна»

    Завдання  варіант 1

    А

    Б

    В

    Г

    Прямокутний паралелепіпед має виміри 2 см, 8 см, 4 см. Знайдіть суму довжин усіх ребер.

    45 см

    32 см

    86 см

    56 см

    Дано куб. Ребро якого дорівнює  5 см. Знайти суму площ усіх граней куба.

    250 см2

    125 см2

    50 см2

    150 см2

    Обчисліть суму довжин усіх ребер піраміди ABCQ. Якщо AQ=BQ=CQ =5 см   AB=BC=AC=3 см

    24 см

    34 см

    12 см

    45 см

     

    Завдання   варіант 1

    А

    Б

    В

    Г

    Прямокутний паралелепіпед має виміри 2 см, 8 см, 4 см. Знайдіть суму довжин усіх ребер.

     

     

     

    56 см

    Дано куб. Ребро якого дорівнює  5 см. Знайти суму площ усіх граней куба.

     

     

     

    150 см2

    Обчисліть суму довжин усіх ребер піраміди ABCQ. Якщо AQ=BQ=CQ =5 см   AB=BC=AC=3 см

    24 см

     

     

     

     

    Завдання  варіант 2

    А

    Б

    В

    Г

    Прямокутний паралелепіпед має виміри 3 см, 7 см, 5 см. Знайдіть суму довжин усіх ребер.

    54 см

    23 см

    68 см

    60 см

    Дано куб. Ребро якого дорівнює  6 см. Знайти суму площ усіх граней куба.

    268 см2

    124 см2

    200 см2

    216 см2

    Обчисліть суму довжин усіх ребер піраміди ABCQ. Якщо AQ=BQ=CQ =6 см   AB=BC=AC=4 см

    30 см

    37 см

    18 см

    55 см

     

    Завдання  варіант 2

    А

    Б

    В

    Г

    Прямокутний паралелепіпед має виміри 3 см, 7 см, 5 см. Знайдіть суму довжин усіх ребер.

     

     

     

    60 см

    Дано куб. Ребро якого дорівнює  6 см. Знайти суму площ усіх граней куба.

     

     

     

    216 см2

    Обчисліть суму довжин усіх ребер піраміди ABCQ. Якщо AQ=BQ=CQ =6 см   AB=BC=AC=4 см

    30 см

     

     

     

     

     Молодці і з цим завданням ми справилися

    Зупинка 6 « Королівство геометричних фігур»

    Ось ми і дібралися до цього чарівного королівства. Чи сподобалася вам наша подорож?

     Діти давайте пригадаємо,  які геометричні фігури ми сьогодні на уроці згадували.

    Пограємо в асоціації  слово «геометрична фігура».

    Я дуже задоволена уроком. Дуже дякую вам за урок!!!

    Домашнє завдання № 767 Розвяжіть  математичний кросворд

     

     

    Питання кросворду

    1. Його форма у коробки сірників і дошки.
    2. Перемноживши сусідні сторони прямокутника ми дізнаємося його…
    3. Відношення розмірів предметів на малюнку, до їх величини в реальності.
    4. Він складається із чисельника знаменника та риски.
    5. “Бік” прямокутного паралелепіпеда.
    6. Сполучає протилежні сторони прямокутника.
    7. 10 сантиметрів.
    8. Тоненька, але довга геометрична фігура.
    9. Сума усіх сторін.
    10. Рівна лінія, що не має кінців.
    11. Одна сота частина будь-чого.
    12. Він вимірює кути.
    13. Його отримуємо після будь-якої арифметичної дії’.
    14. Два множники і…

     

    Переглядів: 5478 | Додав: Olesya | Теги: 5 клас, конспект уроку, Піраміда, відкритий урок, прямокутний паралелепіпед, Куб | Рейтинг: 5.0/1
    Всього коментарів: 0
    avatar